Енергетична криза в Україні: стратегії уряду та гуманітарні наслідки

11 Жов 2024

Thematic Report

Фото:Програма розвитку ООН

Резюме

Серія ракетних ударів та атак безпілотників призвела до скорочення генерації електроенергії в Україні. Як наслідок, енергетична мережа країни недостатньо оснащена для задоволення потреб в електроенергії у зимовий період. Доступність електроенергії взимку залишається невизначеною - потенційні відключення енергії можуть тривати від 4 до 18 годин щодня залежно від погодних умов, інтенсивності російських атак, швидкості проведення ремонтних робіт (що ускладнюються застосуванням Росією касетних боєприпасів), обсягів імпорту енергії та функціонування атомних електростанцій..

Урядова стратегія подолання енергетичної кризи зосереджується як на нагальних потребах, так і на довгострокових рішеннях. Пріоритетним завданням є ремонт потужностей генерації та передачі електроенергії. Довгострокові плани включають розвиток атомної енергетики шляхом завершення двох нових енергоблоків на Хмельницькій атомній електростанції та розвиток децентралізованої генерації. 

Ключові системні виклики - ремонт та фізичний захист енергетичного обладнання, включно з системами передачі електроенергії для атомних електростанцій, розвиток децентралізованої генерації та підтримка стабільності енергосистеми. 

Команда кризової аналітики розпочинає серію публікацій, які присвячені питанню енергетичної кризи в Україні. Цей звіт є першим у серії та окреслює стратегії уряду, що спрямовані на подолання кризи. Звіт також аналізує, як впливає енергетична криза на сферу охорони здоров’я та надання життєво важливих послуг. У звіті надані рекомендації щодо сфер, які все ще потребують підтримки. Наступні публікації в цій серії розглянуть вплив енергетичної кризи на фермерські господарства та малий і середній бізнес, а також можливості розвитку альтернативних джерел енергії в Україні. 

Previous
Previous

Ukraine’s Energy Crisis: Government Strategies and Humanitarian Impacts

Next
Next

Flash Report: Russian Strikes On Civilian Cargo Ships — Implications